Loading…
Kush thotë se bebet nuk dinë të notojnë? Ky djalosh është vetëm 9 muajsh …
  • 14/11/2017 | 18:09

...

Roxanne Turner nga qyteti i Perthit në Australi e ka regjistruar të birin 9 vjeç Max në një kurs noti, përcjellë GazetaMetro.net


Ajo e ka incizuar një video në të cilin shihet instruktorja e notit  duke e hedhur të birin me kokë teposhtë në ujë dhe e lejon të notojë, ndërsa përpjekja e bebes për të mos u fundosur është tejet e ëmbël.

Djaloshi u kishte vështirë të kuptonte në cilën anë të pishinës duhet dalë nga uji, por pastaj pa problem u kthye në shpinë dhe merrte frymë.

Edhe shkencërisht është vërtetuar se fëmijët i përdorin reflekset të cilat ua mundësojnë pa problem të notojnë, por prindërit zakonisht nuk i lejojnë as ti afrohen ujit, e le më të futen të futëm.

Por, Roxanne ka vendosur t’a përballojë Max’in me përvojën e paharrueshme, në të cilën duket se u kënaq … /gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=v3VC0_ejX4k

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë