Loading…
Ky është dallimi interesant mes xhinseve 30 euro me ato të 300 eurove
  • 08/11/2017 | 16:48

...

“Çelësi për të mbajtur xhinset në një gjendje që të duken si të reja është larja e tyre një herë në gjashtë muaj”. Kjo është këshilla e themeluesit David Hieatt në mënyre që xhinset tona të kenë një jetëgjatësi më të madhe.


Kur e dëgjon të duhet qesharake, por rezultatet sipas Hieatt mund t`i shihni pasi ta keni vënë në zbatim këtë këshillë, ku ai thotë po ashtu se kujdesi i veçantë që bejmë para se t’i shesin e bën një çmim të dallueshëm, mes një palë xhinseve 30 euro me ato 300 euro.

Sipas tij, ka njerëz të cilët i vendosin në frigorifer xhinset e tyre e ndërsa një pjesë tjetër i nxjerrin të ajrosen në ajër të pastë. Duke përdorur këto metoda ato i lajnë xhinset e tyre gjithmonë e më rrallë, dhe kjo është mënyrë edhe për t’i mbrojtur dhe për t’i shitur me një çmim më të lartë.

Hieatt dhe sipas tyre kjo nuk sjell asgjë nisur nga perspektivan e shëndetit. Edhe nëse keni qenë në spital dhe ju ka shqetësuar ideja se xhinset tuaja duhen larë për shkak të aromës apo sepse mund të kenë marrë mikroorganizma, sërish mos u shqetësoni.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë