Loading…
Ky është fjalëkalimi më i çuditshëm i WiFi’së që keni parë
  • 09/03/2018 | 15:07

...

Një restorant në Tajlandë ofron WiFi falas për të gjithë klientët, megjithatë ka një çmim – fjalëkalimi i WiFi-së është një ekuacion i komplikuar matematikor!


Stafi i restorantit e kanë vendosur një letër nepërmjet të cilës i njoftojnë klientët për fjalëkalimin e WiFi-së, por kjo nuk është e lehtë.

Fotografia është postuar në ‘reddit’, ku edhe ata të cilët ishin mjaft të mirë në matematikë – kishin probleme me këtë fjalëkalim.

Disa nga përdoruesit shprehen se ky ekuacion është një mashtrim – ndërsa disa të tjerë shprehen se ekuacioni duket të ketë zgjidhje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë