Loading…
Ky është modeli më ‘i çmendur’ i Audisë
  • 30/11/2017 | 23:08

...

Audi RS3 standard ka 400 kuajfuqi, ndërsa kompania e njohur ABT Sportsline motorin 2.5-litër Turbo të këtij modeli e ka përforcuar në 460 kuajfuqi, përkatësisht versionin Sportback dhe Sedan.


Ndër ndryshime tjera që ka pësuar ky RS3 janë amortizatorët, frenat dhe sistemi i ri i shkarkimit të gazrave.

Po ashtu, ABT Sportsline për këtë model në këtë rast ka zgjedhur edhe rrotat me diametër prej 19 dhe 20-inç, si dhe disa elemente nga fibra të karbonit dhe etiketën ABT.

Në përgatitje është edhe paketa për më shumë kuajfuqi, ndërsa promovimi i saj pritet të bëhet në panairin e veturave në Essen, Gjermani, i cili do të mbahet këtë vit nga 2 deri 10 dhjetor.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë