Loading…
Ky është personi i vetëm që mund ta vrasë Trump’in dhe të mos denohet
  • 04/01/2018 | 20:22

...

Vrasja e Presidentit të Amerikës sigurisht do të sillte një kaos në botë, por ekziston një person i cili edhe nëse e vret Presidentin e Amerikës Donald Trump nuk do të dënohej asnjë ditë të vetme.


Mbretëresha e Anglisë, Elisabet II, është personi i vetëm mbi ligjin dhe për ҫdo lloj vrasje ajo nuk mund të dënohet. Në një artikull të publikuar nga “Internacional Buisiness Times” flitet mbi debatin e vërtetë ligjor, i cili bëri një bujë të madhe.

Historia u shfaq fillimisht në faqen satirike të Mbretërisë së Bashkuar “Daily Mash”, e cila ka shkruar se zyra e Mbretëreshës ka lëshuar një deklaratë që konfirmon aftësinë e saj për të vrarë Trump me shpatë gjatë vizitës së tij në Britani, pa pasoja ligjore, sepse “Trump është një objekt i Kurorës”.

Artikulli citon me shaka Mbretëreshen Elizabeth dhe sigurisht është “thjesht një shaka” por që shpejt u kthye në një debat të madh në Britani.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë