Loading…
Ky është Samsung’u më i ri ‘Galaxy Note 8’ (Foto)
  • 27/08/2017 | 18:56

...

Kompania Samsung po vazhdon të prodhoj telefona të ri duke vazhduar këtë herë me Samsung Galaxy Note 8.


Modeli i kaluar u detyra të hiqet nga tregu për shkak se me qindra telefona kanë marrë flakë nga defektet me bateritë.

Samsung në shtator të vitit tëkaluar ka urdhëruar që të hiqen nga tregu të gjitha Galaxy Note 7 nëpër gjithë botën, transmeton gazetametro.net

Pasi që ndodhi ky rast, Samsung ka thënë se modeli i ri ka kaluar në shumë kontrolle, duke përfshirë këtu edhe kontrollimet me rëntgen dhe në testet për temperatura. Gjithashtu i është shtuar mbrojtje shtesë për bateri.

Modeli i ri i Samsung Galaxy Note 8 do të del në treg me 15 shtatorë, më saktësisht në kohën kur kompania amerikane Apple duhet të prezantoj modelin e ri të iPhone./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë