Loading…
Ky është vallëzimi para Gadafit që Haradinaj ja përmendi Kusarit
  • 07/12/2017 | 18:04

...

Në seancën e Kuvendit të Kosovës po zhvillohet një debat replikues mes kryeministrit Ramush Haradinaj dhe deputetes së Alternativës së Re, Mimoza Kusari-Lilës.


Ndër të tjera, Haradinaj i përmendi ish kryetares së Gjakovës aftësinë e saj për vallëzim para Gadafit.

E gjithë ngjarja kishte ndodhur në vitin 2011, një delegacion 128-anëtarësh, ishte nisur me mision lobimi në Libi. Kjo ishte e organizuar nga presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli.

Pjesë e delegacionit ishte edhe kdeputetja e tashme, Mimoza Kusari-Lila.

Por, atyre nuk iu kishte shkuar në mend se lobimi do të përfundonte me këngë e valle para diktatorit tashmë të ndjerë të Libisë, Muammar Gaddafi. Ishte pikërisht Mimoza Kusari ajo që i printe valles.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë