Loading…
Ky është vendi që përdorë Google, për ta kuptuar nëse vuajnë nga ndonjë sëmundje apo për t’u shëruar
  • 07/12/2017 | 23:24

...

Një studim i ri ka zbuluar se 70 për qind e britanikëve e kanë shëruar një problem apo sëmundje shëndetësore pasi i kanë kërkuar simptomat në Google.


Hulumtuesit tregojnë se tani shtatë nga dhjetë britanikë e diagnostikojnë veten me ndihmën e Google dhe i trajtojnë problemet minore shëndetësore, në vend se ta vizitojnë doktorin.

Gjithashtu hulumtuesit kanë zbuluar se 50 për qind e të rriturve besojnë se mund t’i shërojnë apo luftojnë 80 për qind të viruseve dhe sëmundjeve pa ndihmë nga doktorët.

Kjo ka shpirë që të rriturit ta vizitojnë doktorin vetëm dy herë në vit.

Ata kanë zbuluar gjithashtu se edhe 75 për qind e britanikëve e kanë shëruar ndonjë sëmundje me ndihmën e ndonjë ilaçi shtëpiak nga e kaluara.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë