Loading…
Gjuha shqipe zyrtare në Maqedoni
  • 14/03/2018 | 17:25

...

Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi e shpalli të vlefshëm votimin e Ligjit për Gjuhët pas një pushimi prej 15 minutash pas incidentit me deputetët e VMRO-DPMNE-së me në krye Nikolla Gruevskin.


Ligji për gjuhët u votua për herë të dytë në Kuvend, pa mbështetjen e VMRO-DPMNE, njofton TetovaSot.

Xhaferi u bëri thirrje deputetëve të votojnë menjëherë pas incidentit me deputetët nga VMRO-DPMNE dhe deklaroi se ligji u miratua me 64 vota.

Deputetët e VMRO-DPMNE reaguan ashpër, por Xhaferi deklaroi se seanca kishte mbaruar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë