Loading…
Ky qytet i ndalon rreptësisht fotografitë, arsyeja shumë interesante (Foto)
  • 13/09/2017 | 23:15

...

Pjata nga më të shijshme, foto të “çmendura”, vende nga më të bukurat dhe pije ekzotike të zbukuruara më çadra shumëngjyrëshe… dhe ju ulur në një kënd të dhomës duke parë fotot e miqve dhe duke menduar se sa bosh është jeta juaj.


Mos u shqetësoni sepse të hiqesh sikur ke një jetë të bukur nuk do të thotë domosdoshmërish që po e jeton atë, por dhe ju mund të “gënjeni” që keni qenë diku, por nuk keni postuar foto pasi në atë vend, fotografitë janë të ndaluara.

Po po, në një qytet të vogël në Zvicër, Bergün, i vendosur në kantonin e Graubünden, ndalohen rreptësisht fotografinë në mënyrë që vizitorët të mos i bëjnë miqtë dhe familjen e tyre xheloze që po humbasin një vend kaq të bukur. Tabelat ndaluese nuk mungojnë gjithashtu, por tundimi është shumë i lartë dhe fotot e postuara në rrjetet sociale të këtij vendi nuk mungojnë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë