Loading…
LIVE | Pjesëmarrja e votuesve në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale
  • 19/11/2017 | 12:38

...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve edhe sot gjatë garës së balotazhit, ka mundësuar që përmes faqes së tyre, qytetarët të mësojnë numrin e saktë të votuesve në secilën komunë në kohë reale, shkruan gazetametro.net.


Për të marrë informacionet lidhur me daljen në votim, në 19 komunat e vendit që kanë shkuar në balotazh, kliko KËTU.

Ndërkohë, sipas KQZ’së deri në orën 11:00, 6.90 për qind e qytetarëve kanë dalë të votojnë për zgjedhjet në raundin e dytë për kryetarë komunash.

Krahasuar me raundin e parë deri në orën 11 kishin votuar 8.7% e qytetarëve me të drejtë vote./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë