Loading…
Luks për mbretër: Kjo është shtëpia më e shtrenjtë në botë
  • 12/10/2017 | 19:21

...

Një vilë në bregdetin e Francës, e vjetër 187 vjet, vlerësohet si shtëpia më e shtrenjtë në botë. Vila ‘Les Cedres’ kap vlerën e 350 milionë eurove, kurse një pronar italian e ka nxjerrë në shitje, transmeton gazetametro.net


Shtëpia ka sipërfaqe prej 1700 metrash katrorë dhe 14 dhoma gjumi dhe shtrihet në një hapësirë prej 14 hektarësh në vendin më ekskluziv të rivierës franceze.

Pronari që e ka vënë në shitje shpreson që të marrë çmimin që kërkon për shtëpinë, pasi ajo është ndërtuar shumë vite më parë në një lokacion shumë të veçantë. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë