Loading…
Lutja e kryebashkiakut turk: O Allah, dërgoji Amerikës një tjetër katastrofë natyrore (Foto)
  • 13/09/2017 | 22:23

...

Ka ngjallur reagime të forta një koment i kryebashkiakut të partisë së Presidentit turk Recep Tayip Erdogan.


Kryebashkiaku i Ankarasë, në një postim në Twitter, lutet që Allahu të dërgojë një tjetër katastrofë natyrore ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Kostoja e uraganeve Harvey dhe Irma është 290 miliardë dollarë. Do vazhdojmë të lutemi dhe t’i kërkojmë Allahut që t’i dërgojë një tjetër fatkeqësi natyrore kështu do merren me problemet e tyre dhe jo me ne”, shkruan kryebashkiaku turk.

Melih Gokcek është një eksponent i lartë i AKP, i partisë së Erdogan, si dhe kryebashkiak i Anklarasë qysh prej vitit 1994, shkruan noa.al.

Në profilin e tij në Twitter, ai numëron mbi 4 milionë ndjekës.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë