Loading…
Majku, Majlinda, dhe bebja e tyre, kush i futi në lojë dhe kush i prishi (Foto)
  • 17/08/2017 | 13:55

...

Reperi Majk u bë i famshëm si pjesë e grupit “TDS”. Ky rep grup sjelli shumë hite, këngë që e morën notën pozitive nga publiku.


Majku pak e nga pak krijoi karrierën e tij si solo artist. Idetë e tij për të depërtuar në skenën muzikore shqiptare ishin të qarta, andaj ai secilin hap e ka hedhur me vetëdije të plotë.

Për artistin që është pjesë e labelit “Babastars” ishte krijuar një skemë e mirëfillte nga labeli që e menaxhon.

Një martesë a bebe, duket se ishte jashtë “programit”, andaj lidhja e Majkut e mbi të gjitha bërja baba ishte diçka jashtë parashikimeve.

Por, kjo gjë u shfrytëzua mjeshtërisht me një strategji të caktuar, për ta futur reperin në vorbullën e thashethemeve dhe për ta aktualizuar sa më shumë.

Kjo funksionoj mrekullisht, duke e bërë reperin personazhin më të përfolur të shoubizit vendor, shkruan “Kosovarja”.

Majk dhe Majlinda Zeka për asnjë ditë nuk ka qenë të ndarë realisht. E gjitha ishte lojë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë