Loading…
Mamaja ime vendoste hudhër në qumësht dhe na e jepte para se të flinim: Çfarë ndodh pasi zgjohesh, do ju lërë pa fjalë
  • 14/11/2017 | 09:08

...

Shumë e shumë njerëz janë të interesuar të gëzojnë një shëndet të plotë dhe të mos jenë të detyruar të marrin mjekime ose ilaçe për çdo problem që mund të kenë.


Për shumë njerëz zgjidhja më e mirë janë mjekimet natyrale dhe jo ato që mund të marrësh në farmaci.

Mjekimi për të cilën do t’ju flasim sot është bashkimi midis hudhrës dhe qumështit dhe shërben për të kuruar azmën, pneumonin, bronkitin dhe sëmundje të tjera të sistemit të frymëmarrjes.

Përbërësit:

2 gota me qumësht
8 thelpinj hudhër
Një gotë me ujë
Përgatitja:

Gjëja e parë që duhet të bëni është të pastroni hudhrat. Në një tenxhere vendosni qumështin, ujin dhe hudhrat, lërini të ziejnë, mos i përzieni, transmeton shije.al.

Kjo përbërje duhet pirë e ngrohtë, mundësisht para se të flini.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë