Loading…
“Marubi” lë shenjat e historisë së fotografisë shqiptare në Prizren
  • 08/08/2017 | 16:47

...

Fotografi të kinotekës më të madhe të fotografisë në Shqipëri, “Marubi”, kanë zënë vend në qytetin antik të Prizrenit.


Ekspozimi i tyre nuk është i zakonshëm, shkruan sot “Koha Ditore”. E as hapësirat ku ato gjenden.

Gjatë ditës së hënë vizitorët kanë mundur të shohin dy prej fotografive të kësaj dinastie, njëra në murin e kino “Lumbardhit” dhe tjetra në Shtëpinë e Kulturës.

Teknika që ka përdorur artisti Ergin Zaloshnja ndryshe njihet si “sticker” apo “adesiv”, një formë letre, e cila ngjitet në mur me vinovil..

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë