Loading…
Mathieu largohet nga Barcelona, transferohet te Sporting
  • 19/06/2017 | 22:59

...

Barcelona ka filluar spastrimin e skuadrës me futbollistët që nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit të ri.


Jeremy Mathieu nuk do të jetë më futbollist i Barcelonës, pasi që futbollisti ka udhëtuar drejt Portugalisë dhe shumë shpejt pritet të zyrtarizohet te Sportingu.

Sipas së përditshmes portugeze A Bola, Mathieu do t’i kryejë sot testet mjekësore para se të nënshkruajë kontratë me Sportingun, i cili dëshiron të finalizojë gjithçka para fillimit të përgatitjeve për sezonin e ri.

33-vjeçari u transferua në Barcelonë nga Valencia në vitin 2014, por asnjëherë nuk ka arritur të bind me paraqitjet e tij me fanellën Blaugrana.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë