Loading…
Mayweather tallet keq me McGregor: E lashë të fitonte
  • 06/12/2017 | 14:10

...

Kanë kaluar 3 muaj nga ajo që u cilësua si ndeshja e shekullit, mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor, e fituar nga amerikani, por ajo vazhdon që të jetë temë diskutimi.


I fundit që ka folur në lidhje me këtë ngjarje ishte vet Mayweather, i cili tregoi disa detaje të tjera për këtë duel me irlandezin, i cili fitoi raundet e para.

“Bëra të mundur që sfida të kishte audicion, – tregon Mayweather për portalin “FightHype”. – E gjithë bota ishte kundër kësaj sfide dhe unë tani po ju tregoj të vërtetën. E lashë McGregorin të fitonte raundet e para, kështu që shikueshmëria e ndeshjes do të ishte më e lartë”.

Historitë e kësaj ndeshjeje tashmë dihen. Pas raundeve të para, ishte Mayweather ai që vuri diktatin e tij, duke e mundur McGregorin me “KO” teknik në raundin e 10.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë