Loading…
Mbështillni kofshët me qese plastike dhe rezultati është mbresëlënës
  • 18/06/2017 | 14:35

...

Njerëzit vazhdimisht trillojnë teknika të ndryshme në mënyrë që të humbasin peshë dhe të arrijnë format e përsosura të trupit.

Procedurat kirurgjikale, kremërat që dobësojnë, lëngjet e ndryshme që stimulojnë djegien e dhjamit ose masazhet, apo injeksionet janë vetëm disa nga metodat e ndryshme që supozohet t’ju ndihmojnë në procesin e humbjes së peshës. Por është edhe kjo metodë që ne ju paraqesim botuar në “naturalcarebox.com”.

Kjo është metodë shumë e thjeshtë dhe efektive.
Përbërësit:
-Qese plastike
-Vaj kokosi
Metoda:
Para së gjithash, ju duhet të aplikoni një shtresë të hollë me vaj kokosi në kofshë. Pas kësaj, merrni qesen plastike, vendoseni mbi vajin e kokosit dhe pastaj lidheni si me fashë, por jo shumë të ngushtë.
Çfarë përfitoni?
Ky trajtim stimulon vasodilimin dhe nxit metabolizmin. Ajo duhet lënë për 30 minuta. Ju duhet të kryeni këtë trajtim të paktën për 10 seanca, me ndonjë ditë pushimi në mes, pasuar nga një pauzë prej 1 muaji.
Përfitimet e këmbëve përfundojnë:
Me ndihmën e këtyre seancave ju do të keni këmbë me një lëkurë të hidratuar dhe me lëkurë bebesh. Në të njëjtën kohë ju do të humbni peshë dhe do të eleminoni celulitin. Epo, mos hezitoni dhe provoni!
1) Për të parandaluar alergjitë, mos e vendosni plastikën shumë afër trupit.
2) Hiqeni menjëherë në fund të trajtimit.
3) Ju duhet të prisni disa minuta para se të bëni një dush në mënyrë që temperatura e trupit të ftohet.
4) Uji i dushit duhet të jetë i vakët.
5) Në fund, thajeni lëkurën tuaj dhe aplikoni krem ​​hidratues.

Shënim: Gjithnjë duhet të konsultoheni me mjekun tuaj para se të filloni të përdorni ndonjë trajtim shtëpiak dhe natyral, në varësi të kushteve tuaja shëndetësore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë