Loading…
Mbledhja e TVSH’së brenda vendit fillon në janar të vitit 2019
  • 07/02/2018 | 08:15

...

Zhvendosja graduale e grumbullimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) nga kufiri në brendi të vendit, pas shitjes së mallrave, nuk do të fillojë deri në janar të vitit të ardhshëm, shkruan sot Koha Ditore.

Kjo reformë fiskale pritet që të bëhet bashkë me integrimin e disa departamenteve të Doganës dhe Administratës Tatimore të Kosovës.

Këshilltari i ministrit të Financave, Bedri Hamza, Lulzim Rafuna, ka thënë për gazetën se ky vit do të shërbejë si vit i përgatitjeve të stafit dhe krijimit të kushteve për të filluar me implementimin e kësaj reforme, të cilën e kishte proklamuar ministri Hamza në muajin janar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë