Loading…
Mbyllet Festivali Ndërkombëtar ‘Takimet Muzikore të Dy Botëve’
  • 01/11/2017 | 18:21

...

Rrugëtimi artistik i Festivalit Ndërkombëtar “Takimet Muzikore të Dy Botëve” është mbyllur mbrëmjen e djeshme në një mbrëmje të madhe, ku emocionet kanë ndërthurur sëbashku magjinë e pianos me tingujt e violinës.


Ka qenë një mbrëmje e mbushur me emocione ajo e mbrëmshmja në mjediset e Hotel “Sheraton” në Tiranë, ku është mbyllur edicioni i XI-të i festivalit “Takimet Muzikore të dy Botëve” që edhe këtë herë tregoi se është një histori suksesi.

Dy artistë virtuozë si Silva Skënderi, pianiste nga Shqipëria dhe Miran Begiç, violinist nga Mali i zi, ndërthurën muzikën klasike me traditën shqiptare dhe malazeze. Dhe nuk kishte se si të mos tërhiqte vëmendjen e publikut, pasi programi i koncertit përmbajti tre sonata nga Wolfgang Amadeus Mozart, Ludvig van Bethoven, Edvard Grieg dhe valle nga Aleksandër Peçi dhe Hercigonja Dances. Fal realizimit nga Shoqata Kulturore “Argjiro” dhe mbështetjes së partnerëve RTSH dhe Albanian Daily News, ky festival dëshmoi realizimin e misionit të tij, ndërthurjen e muzikës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë