Loading…
Me rritjen e pagës minimale, rriten edhe pensionet e veteranëve
  • 09/01/2018 | 22:40

...

Drejtori i Institutit GAP, Agron Demi, ka thwnw se me rritjen e pagës minimale në Kosovë, do të rriten edhe pensionet e veteranëve.


Demi është shprehur se me rritjen e pagës minimale do të rritet automatikisht pensionet e veteranëve nga 170 euro në 250 euro.

Kjo nënkupton se buxheti për veteranët do të rritej nga 57 milionë euro në  111 milionë euro në vit.

“Pensionet e veteranëve janë të ndërlidhura me pagën minimale. Rritja e pagës minimale nënkupton automatikisht rritjen e pensioneve të veteranëve nga 170 euro në 250 euro. Kësisoj, buxheti për veteranët do të rritej nga 57 milionë euro në rreth 111 milionë euro në vit” ka shkruar Agron Demi, transmeton Gazeta Metro.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë