Loading…
Mediat e huaja tallen me gëzimin e lojtarëve tanë pas fitores
  • 14/11/2017 | 09:35

...

Përfaqësuesja e Kosova dhuroi spektakël në minutat e fundit, duke fituar 4:3 ndaj Letonisë, në miqësoren e parë të luajtur në Kosovë, pas pranimit në UEFA dhe FIFA.


Djemtë tanë kthyen rezultatin katër herë, duke marrë një fitore të madhe falë golit të Besar Halimit në minutën 90.

Elbsan Rashani, Amir Rrahmani dhe Vedat Muriqi shënuan golat tjerë.

Megjithatë, duke mos e kuptuar rëndësinë që kishte për ne kjo fitore, mediat e huaja kanë nisur të tallen me gëzimin e lojtarëve të Kosovës.

“Kosova na kujton nganjëherë se sa të rëndësishme janë miqësoret ndërkombëtare”, është titulli i “joe.co.uk”, raporton “GazetaOlle.com”.

Ata pasqyrojnë me video gëzimin e madh të lojtarëve tanë, të cilët shpërthyen pas golit të katërt.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë