Loading…
Mësohet data e shortit për garën ku Kosova luan për herë të parë
  • 14/11/2017 | 23:31

...

Përfaqësuesja U19 e Kosovës u bë e para që e kaloi një fazë eliminatore të futbollit, duke kaluar në Elite Raund të Euro 2018.


Shorti për fazën e radhës do të hidhet më 6 dhjetor në ora 11, ka njoftuar UEFA.

Në njoftimin e shtëpisë së futbollit evropian nënvizohet fakti se ekipi U19 do të jetë i pari i Kosovës që luan në një fazë të avancuar të garave ndërkombëtare, transmeton GazetaMetro.net

Ndër 26 skuadrat e kualifikuara nga faza e grupeve direkt në Elite Raund shkojnë edhe Spanja e Portugalia. Kur skuadra e Finalndës si vendi mikpritës i garës kualifikohet direkt në fazën finale..

Këto janë ekipet pjesëmarrëse:

 

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë