Loading…
Mësohet emri i kandidatit të PDK’së për kryetar të Prizrenit
  • 21/08/2017 | 23:34

...

Partia Demokratike e Kosovës ka vendosur për kandidatin për kryetar të Komunës së Prizrenit.


Kryetari i PDK’së Kadri Veseli ka qëndruar gjatë ditës në Prizren kur edhe është vendosur emri i kandidatit me të cilin kjo parti do të synoj edhe një mandat katër vjeçar në këtë qytet.

Burime të gazetës Express thonë se Shaqir Totaj ka marrë besimin e partisë për t’i prirë listës së kësaj partie për udhëheqje në Prizren në zgjedhjet e 22 tetorit.

Zyrtarizimi i Totajt pritet të bëhet nesër, kur edhe përfundon afati që partitë kanë zyrtarizimin e kandidatëve për kryetarë komunash.

Partia Demokratike e Kosovës, nga viti 2007, ka qeverisur me Prizrenin.

Për tre mandate, Ramadan Muja, është ishte kryetar komune.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë