Loading…
Mësoni kush janë fituesit e sapo shpallur të Oscar
  • 05/03/2018 | 08:14

...

Pas një spektakli dhe parakalimi mbi Tapetin e Kuq, mbrëmja gala e ndarjes së Çmimeve Oscars ka shpallur edhe fituesit e saj për çdo kategori.


Ky ishte edicioni i 90-të i Oscar Awards, ceremonia e të cilit u mbajt në Dolby Theatre, në Hollywood, ndërsa për të dytin vit radhazi, u soll në Shqipëri nga Top Channel, nëpërmjet një transmetimi maratonë.
“The Shape of Water” ka qenë filmi me më shumë Çmime Oscar të fituar në këtë edicion të 90, me plot 4 të tillë, përfshi filmin më të mirë dhe drejtorin më të mirë.

Filmi triumfues në 4 kategori ishte The Shape of Water, duke rrëmbyer dhe çmimin e madh ne kategorine Best picture.

Regjisori më i mirë-Guillermo del Toro
Dezajni më i mirë-The shape of water

Aktorja më e mirë protagoniste-Frances Mc Dormand

Aktori më i mirë protagonist-Gary Oldman

Aktori më i mirë dytësor-Sam Rockwell

Aktorja më e mirë dytësore-Allison Janney

Filmi më i mirë i huaj-A fantastic Woman

Filmi më i mirë vizatimor-Coco

Skenari origjinal më i mirë-Get out

Skenari me i mirë i adaptuar-Call me by your name

Muzika më e mirë-Call me by your name

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë