Loading…
Messi brilant ndaj Juventusit, ia shëtitë mbrojtjen (Video)
  • 12/09/2017 | 22:17

...

Falë dy aksioneve fenomenale të Lionel Messi, Barcelona po udhëheqë 3-0 ndaj Juventusit në ndeshjen e parë të Champion League.


Së pari Messi kombinoi bukur me Suarez dhe në mesin e disa mbrojtësve kundërshtarë arriti të gjuajë saktë, pa i lënë asnjë shans Gigi Buffonit për pritje.

E në golin e dytë, argjentinasi depërtoi bukur nga ana e djathtë, ndërsa harkimi i tij u devijua te Rakitic, që e dyfishoi epërsinë.

Pastaj në një kundërsulm të katalunasve, Messi e shëtiti mbrojtjen e italianëve, duke e lënë të shtangur edhe portierin Buffon.

http://www.dailymotion.com/video/x60ihec

http://www.dailymotion.com/video/x60ija2

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë