Loading…
Migrantët po ngrijnë nga të ftohtit në Beograd (Foto)
  • 11/01/2017 | 15:43

...

 

Acari që ka përfshirë Evropën, ka krijuat probleme të mëdha për migrantët Sirian në Beograd të cilët  mezi po mbijetojnë, shkruan thestar,  transmeton Gazeta Metro.

Në disa forogafi, shihen një varg meshkujsh të cilët po ngrijnë nga të ftohtit në pritje për racionet e ushqimit.

Këto foto të janë bërë në vitin 2017 në kryeqytetin serb, Beograd janë krahasuar me ato që janë gjetur në arkivat e Luftës së Dytë Botërore, të tilla si 1943 të të burgosurve gjermanë në Stalingrad.

Agjencia shtetërore e lajmeve në Kroaci “Hina” raporton se shtatë persona kanë humbur jetën në Ballkan, gjashtë në Poloni, po aq edhe në Rumani, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në Evropë në 60./gazetametro.net

3bfe972800000578-0-image-a-48_1484080437092-735x400

3c0570fc00000578-0-an_afghani_migrant_poses_for_a_picture_while_wrapped_up_in_a_bla-a-37_1484078986482-640x427 3c05a15800000578-0-another_is_seen_here_washing_his_face_he_is_one_of_hundreds_of_m-a-43_1484078986653-640x425

3bfe9ad600000578-0-this_immigrant_has_already_managed_to_get_his_hands_on_some_fodd-a-39_1484078986522-640x427

europe-weather8-jpg-size-custom-crop-1086x679

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë