Loading…
Milaim Zeka: Lekaj ose Zharku duhet të shkojnë në burg
  • 07/12/2017 | 18:34

...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nisma për Kosovën, Milaim Zeka ka kërkuar nga drejtësia që të trajtojë rastin e “Bechtel Enkas”, e cila ka kërkuar nga qeveria 63 milionë euro shtesë.


Sipas deputetit Zeka, për këtë keqpërdorim që i është bërë dikush duhet të shkojë në burg.

“Duhet të shkojë dikush në burg. Ja Lutfi Zharku ja Pal Lekaj. Po bëhet fjalë për keqpërdorim të buxhetit të Kosovës”, u shpreh ai para deputetëve.

Ministri i Infrastrkuturës, Pal Lekaj ka akuzuar se qeveria “Mustafa” është fajtore për faktin se Kosova duhet t’i paguajë 63 milionë euro shtesë, ndërkaq ish-ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, ka thënë se qeveria “Thaçi 2” është fajtore për këtë dëm që i shkaktohet buxhetit të shtetit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë