Loading…
Misri mund ta shërojë tërë trupin: Mos e bëni këtë gabim gjatë përgatitjes
  • 22/02/2018 | 09:02

...

Katër vetitë e fuqishme ne i heqim para zierjes!


Shumë njerëz nuk u pëlqejnë misrin e zier!

Përveç të qenit i shijshëm, misri është shumë i shëndetshëm, por kur ne gatuajmë bëjmë një gabim – së pari hiqnim mëndafshin e misrit (apo siç njihet ndryshe në popull “mustaqet”), ato “fibra” që janë pothuajse të pamundura për t’u hequr plotësisht.

Kjo është arsyeja pse ju duhet së bashku me misrin të hani edhe mëndafshin (mustaqet):

– pengon formimin e gurit të veshkave

– vepron si një diuretik natyral dhe stimulon heqjen e lëngjeve të tepërta nga trupi

– redukton nivelet e sheqerit në gjak dhe nivelin e kolesterolit në gjak

– është i pasur me kalium

Nëse nuk mund ta hani mëndafshin e misrit së bashku me misër, konsumoni atë si vijon:

– Hiqeni mëndafshin nga misri dhe vloni me pak ujë. Përzieni kur të ftohet, dhe pini ujin si çaj.

Shënim: Çaji i bërë nga mëndafshi i misrit nuk rekomandohet për gratë shtatzëna, pasi mund të shkaktojë kontraktime të parakohshme.

Veza e zier me uthull çdo mëngjes, vret armikun e trupit tonë

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë