Loading…
Misteri i nëndetëses së zhdukur: Po dëgjohen zëra
  • 21/11/2017 | 09:53

...

Argjentinasit gati kishin humbur çdo shpresë, por papritmas kanë dëgjuar tinguj nga detit të cilët mund të kishin ardhur nga nëndetësja fatkeqe.


Dy anije argjentinase të cilat po marrin pjesë në kërkim të nëndetëses së zhdukur ARA San Juan kanë shënuar tinguj në zonën në të cilën të mërkurën kishte humbur nëndetësja me 44 anëtarë të ekuipazhit, ka thënë zëdhënësi i marinës argjentinase, transmeton gazetametro.net.

Tingujt, analiza e të cilëve mund të zgjasë disa orë, janë shënuar 360 kilometra larg bregut të Argjentinës në thellësi mesatare prej 200 metrave.

“E gjithë kjo përputhet me zonën nëpër të cilën është dashur që nëndetësja të kthehet në bazë”, ka thënë në konferencë për shtyp në Buenos Aires zëdhënësi i marinës Enrique Balbi.

Marina më herët, të hënën ka publikuar se thirrjet satelitore janë kapur gjatë fundjavës por megjithatë nuk kishin arritur deri te nëndetësja.

Para se të zhduket, të mërkurën e kaluar në Atlantikun jugor, nëndetësja ushtarake argjentinase kishte lajmëruar prishje dhe ishte nisur për në bazë./gazetametro.net.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë