Loading…
Moment i tmerrshëm: Kenguri godet djaloshin në fytyrë teksa ai u afrua shumë me të (Foto/Video)
  • 13/08/2017 | 15:02

...

Ky është momenti kur një kengur godet një djalë të ri në fytyrë, pasi u afrua shumë me kafshën në një kopsht zoologjik australian, transmeton gazetametro.net.


Dyson ishte në një park të kafshëve në Melburn me familjen e tij kur nëna e tij Tuf kapi momentin e çuditshëm në kamera. Në pamjet, të cilat u publikuan në internet javën e kaluar, Dyson mund të shihet duke që ndruar më pak se një metër larg nga një kengur  dhe masiv.

Duke hezituar për të ushqyer kafshët, Dyson merr këshilla nga vëllai i tij më i madh, i cili i kërkon atij që ‘të ecë drejt në të’. Kur ai merr një hap përpara, goditet shpejt nga kanguri dhe i riu largohet.

Pas sulmit, nëna mund të dëgjohet duke qeshur në tronditje kur ajo pyet djalin e saj nëse është në rregull. ‘A jeni mirë Dyson,? “thotë ajo.

Për më shumë shikoni videon:/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë