Loading…
Momenti i pabesueshëm kur një turiste lind në det |FOTO
  • 13/03/2018 | 15:50

...

Ky është momenti i pabesueshëm ku një fëmi i sapolindur po nxirrej nga Deti i Kuq në Egjipt, pasi një turiste ruse shkoi në qytetin turistik për të lindur në ujë.


Hadia Hosni El Said kapi këto imazhe nga ballkoni i apartamentit të xhaxhait të saj në Dahab, në veri të Sharm el-Sheikh, duke treguar babanë e ri që po dilte nga oqeani duke ndihmuar të mbante të porsalindurin e tij.

Momente më vonë, nëna u shfaq gjithashtu nga deti duke shikuar sikur ajo sapo kishte qenë për të notuar, përpara se të ribashkohej me fëmijën e saj në plazh, përcjell gazetametro.net.

Dëshmitarët e tronditur kapën momentin kur fëmija u nxor nga uji, para se nëna u ngjit nga valët duke shikuar sikur ajo sapo ishte duke u notuar.

Një tjetër fëmijë ishte gjithashtu duke pritur në plazh për të mirëpritur ardhjen e re, dhe ndërsa marrëdhënia e saktë nuk u bë e qartë, duket se i përket gruas.

Hadia tha se njeriu më i moshuar që mbante foshnjën është një mjek i specializuar në lindjet në ujë, që do të thotë akti i lindjes ishte i përgatitur dhe jo rastësi.

Që kur Hadia publikoi fotot në Facebook të shtunën, ato kanë shkuar viralisht, duke u shpërndarë më shumë se 2.000 herë dhe duke tërhequr mijëra komente.

Identiteti i nënës nuk është zbuluar, e as gjendj e fëmijës – edhe pse të dy u dukën të lumtur dhe të shëndetshëm pas daljes nga deti.

Hadia, dëshmitarja që kapi imazhet, tha se nëna e re kishte hyrë në det, dhe u ndoq nga partneri i saj dhe doktori që e ndihmoi të mbante fëmijën.

Komentuesit në mediat sociale vlerësuan ‘bukurinë’ dhe ‘lehtësimin’ e lindjes në ujë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë