Loading…
Monedhat që mund të shiten për mijëra euro
  • 10/01/2017 | 18:28

...

Këto janë monedhat metalike të veçanta të cilat mund të shiten për mijëra euro në treg, shkruajnë mediat ndërkombëtare.

Për shembull, monedha ku figuron Mbretëresha e Monakos është shumë e rrallë dhe vlen mijëra euro, para të cilat janë të interesuar t’i paguajnë koleksionuesit e tyre.

“Kur bëhet fjalë për Euro-n, monedha 2 euroshe me Mbretëreshën e Monakos prapa kap vlerën prej 1300 eurosh në treg, por natyrisht që ajo rrallë mund të gjendet.

Vetëm një në 20 mijë monedha vlen kaq shumë para dhe është vështirë të dihet se cila prej tyre do të vlerësohet në një vit të caktuar. Zakonisht, detajet e bëjnë një monedhë të vlefshme, prej peshës e deri te ndonjë shënim mikroskopik që gjendet në vetëm disa prej tyre./gazetametro.net

nintchdbpict000293525290

 

nintchdbpict000293521750

 

nintchdbpict000293521163

 

nintchdbpict000055910719-e1484049204574

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë