Loading…
Mos e fikni dritën pas orës 12 të natës, se vijnë tranvestitët dhe…: Njoftimi shokues në një lagje të kryeqytetit
  • 07/11/2017 | 14:13

...

Mirëkuptimi mes banorëve të pallatit është një nga kushtet kryesore që secili të ndihet si në shtëpinë e tij, sepse jetesa në komunitet ka disa parime të pashkruara.


Të gjithë e dimë se jo të gjitha pallatet në qytetet shqiptare janë bashkëkohore dhe shpesh ndeshemi me probleme nga më të ndryshmet, siç është edhe rasti që do sjellim më poshtë, i ngjarë në Tiranë.

Drita e shkallëve të pallatit mund të bëhet fare lehtë një “mollë sherri” mes banorëve, por arsyeja kësaj here është paksa e çuditshme dhe e padëgjuar.

Një banor ka shkruar për JOQ.al:

Përshëndetje JOQ! Jam një banor i lagjes zogu i dhe na ka gjet belaja. Mbas orës 12 të natës vijnë tranvestitët dhe q*hen aty te hyrja e pallatit tonë. Jemi familjarë dhe kemi fëmijë.

Kemi lajmëruar policinë disa herë, por thonë që nuk mund t’i arrestojmë se mbrohen nga të drejtat e njeriut dhe ankohen tek Ambasada Holandeze. Të bësh vetëgjyqësi s’ja vlen me bo burg për ta. Kemi vënë një lajmërim në hyrje, por prapë s’po biem rehat. Si i bëhet?!”

Njoftimi i banorëve në hyrje të pallatit:

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë