Loading…
Mos e shkarkoni versionin e ri “WhatsApp”, është i rrejshëm
  • 03/11/2017 | 13:19

...

Një version i rrejshëm i aplikacionit të ardhshëm ‘WhatsApp Business’ është i gatshëm për t’u shkarkuar në Play Store.


Aplikacioni, i cili është krijuar nga një kompani që po e quan veten “Whasp. Business Inc.”, ka befasisht vlerësim të lartë, pavarësisht se përdoruesit po e përshkruajnë atë si “aplikacion i rrejshëm”.

Një përdorues është ankuar gjithashtu se nuk ka mundur të hyjë në të, me të tjerët që thonë se aplikacioni është i mbushur me reklama, transmeton Gazeta Express.

Aplikacioni u vu në pah nga përdoruesi i Twitterit @MujtabaMHaq dhe WABetaInfo, dhe shumë përdorues thonë se tashmë e kanë raportuar atë në Google.

Përderisa ka shumë versione të rrejshme të WhatsApp në Google Play, ky aplikacion po shkakton më së shumti telashe, kjo pasi versioni i ri është ende nën testim.

Aplikacioni i vërtetë WhatsApp Business, që pritet të lansohet në të ardhmen e afërt, është i projektuar që ta bëjë më të lehtë komunikimin për bizneset.

Njerëzit do të jenë në gjendje të porosisin përmes WhatsApp dhe madje të marrin të reja nga kompanitë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë