Loading…
Mos u besoni rrjeteve sociale, shikoni si ju mashtrojnë
  • 09/11/2017 | 21:28

...

Pas shumicës së fotografive fantastike qëndron një fotograf kreativ dhe profesionist, por sa kreativ mund të jenë ata? Në fakt, manipulimet digjitale ditët e sodit kanë fjalën kryesore për imazhet fantastike që i shfaqen publikut.


Në dekadën e “vëmendjes”, njerëzit tejkalojnë realitetin për tu duk të veçantë, qoftë për fotografi martese, për udhëtime, foto çasti e  deri te reklamat e ushqimit dhe rrjetet sociale të qefit.

Një koleksion fotografish i sjell për ju nga Alkimisti, tregon për prapa skenat dhe lokacionet e ndryshme që janë përdorur për të shkrepur fotografi mjaftë “reale”.

Ajo që do të shihni në prapa skenat e fotografive, nuk do t’ju lë shumë për të dëshiruar.

Ndoshta pas këtij koleksioni do t’i shihni fotografitë e rrjeteve sociale më me rezervë…

Pra, shumë publikime në rrjetet sociale mund të jenë krejt ndryshe nga ajo çfarë shihet në të vërtetë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë