Loading…
‘Motorclassica’: Plot vetura të vjetra në një vend
  • 19/10/2017 | 10:29

...

Australia ka kremtuar të martën një prej ngjarjeve më të bukura që organizohet çdo vit në Melburn.


‘Motorclassica Show’ është panairi i veçantë i veturave të vjetra, panair me kuratim perfekt që përkujton industrinë e veturave të Australisë dhe në të njëjtën kohë shënon përfundimin e punës së dy fabrikave më të mëdha të makinave në kontinent, transmeton gazetametro.net

Gjiganti i veturave Holden ka shënuar një shekull punë, ndërkohë që në këtë panair janë kremtuar edhe 110 vite të Lancia dhe 70 vjetori i Ferrarit. Natyrisht që ajo e para pati më shumë rëndëi, pasi Holden njihet si vetura e Australisë.

Në këtë panair janë ekspozuar një numër i madh i veturave dhe motoçikletave të vjetra, si dhe ato të kohës moderne, për të kujtuar punën e prodhuesve të inustrisë së makinave për të apasionuarit e veturave. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë