Loading…
Muzeu Louvre më 2017 pati 8.1 milionë vizitorë
  • 08/01/2018 | 18:56

...

Muzeu francez Louvre njoftoi sot se në 2017 pati 8.1 milionë vizitorë ose 10 për qind më shumë se 2016.


Nga ky numër, 70 për qind e vizitorëve janë të huaj, kryesisht nga SHBA dhe Kina, transmeton AP.

Louvre është muzeu më i vizituar në botë. Shifrat përfundimtare të numrit të turistëve në Paris ende nuk janë publikuar për 2017, por pritet të jetë një rritje prej 10 deri në 12 për qind, sipas zyrës turistike të Parisit, bazuar në rezervimet e hoteleve.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë