Loading…
National Geographic: Si do të duken njerëzit në vitin 2060
  • 06/12/2017 | 18:24

...

Njërëzit, asnjëri nuk janë të njejtë me njëri-tjetrin! Madje ndryshimet të mëdha sigurisht që janë pasuar me kohën, gjë e cila vërtetohet shumë lehtë duke analizuar fotografi nga e kaluara e largët.


Së fundit, ajo që ka marrë vëmendje të madhe është se si do të duken në të ardhmen njerëzit, dhe për këtë “National Geographic” ka kryer një studim që tregon se si do duket raca njerëzore në vitin 2060, transmeton gazetametro.net

Ndryshimet që sjellë “National Geographic” duken shumë më drastike. Ajo që është e sigurt është që raca jonë do ketë zhvillime intensive lidhur me ngrohjen globale, që ndikon drejtpërdrejt në stilin e të ushqyerit dhe jo vetëm. Të bardhët dhe hispanikët nuk do të jenë kaq të shumtë në numër siç janë aktualisht.

Në planetin Tokë dallimet midis banorëve do të gjithnjë e më shumë, falë multikuluralizimit. Proces ky që njihet si “Origjina e Përzier” dhe do të çojë në krijimin e racave të reja madje  edhe me zhdukjen e disa tjerave.

Këto fotografi tiparet mbizoturese në vitin 2060./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë