Loading…
Ndahet nga jeta aktorja e njohur e filmit “Agjenti 007”
  • 09/11/2017 | 22:06

...

Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare aktorja e njohur Karin Dor.


Aktorja gjermane ka dhënë frymën e fundit në azilin e pelqve ku ka kaluar ditët e fundit të jetës së saj në München.
Aktorja Karin ishte e njohur për rolin e agjentes famëkeqe Helga Brandt në filmin me protagonist James Bond, “You Only Live Twice” në vitin 1967.

Ajo ka luajtur edhe në trilerin e Alfred Hitchcock “Topaz” në vitin 1969, së bashku me Christopher Lee. Po ashtu ka luajtur edhe në filmat “Takes a Thief”, “Ironside” dhe “The F.B.I.”.

Për jetën e saj private dihet shumë pak. Ishte e martuar tri herë dhe ka një djalë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë