Loading…
Ndahet nga jeta artisti i njohur Rexhep Çeliku
  • 12/01/2018 | 09:33

...

Është ndarë sonte nga jeta në orën 2:30 të mesnatës Rexhep Çeliku, solisti i parë i Asamblit të Këngëve dhe Valleve. Ai ishte 63 vjeç.


Ikona e valles shqiptare e humbi betejën me sëmundjen e rëndë. Disa ditë më parë ai bashkë me solisten e parë të Asamblit, Liliana Çingu, morën titullin Nderi i Kombit, një nder i merituar për të dy valltarët.

Rexhep ÇELIKU ishte nderuar edhe me titullin Mjeshtri i Madh.

Shprehim ngushëllimet për largimin nga kjo botë të valltarit të shquar që ka lënë gjurmë në kulturën shqiptare!

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë