Loading…
Ndahet nga jeta këngëtari i Temptations
  • 03/02/2018 | 22:12

...

Dennis Edwards, i cili performoi si këngëtar për grupin Motown Temptations, ka vdekur në moshën 74-vjeçare.


Ai vdiq në Çikago, tha familja e tij, që gjithsesi nuk e zbuluan shkakun e vdekjes së këngëtarit. Edwards u bashkua me Temptations në vitin 1968 dhe pati një numër hitesh, duke përfshirë dy këngë me çmime Grammy, ‘Papa Was a Rollin ‘Stone’ dhe ‘Cloud Nine’

Ai ndoqi një karrierë solo në vitet 1980 dhe u fut në Hall of Fame Rock and Roll në vitin 1989. Edwards, i cili do të mbushte 75 vjeç të shtunën, kishte hite solo si “Don’t Look Any Further” dhe “Coolin ‘Out”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë