Loading…
Ndërtesa 19 katëshe kaplohet nga zjarri, njerëzit lëshohen mureve (Foto/Video)
  • 11/01/2017 | 17:11

...

Burrat dhe gratë të tërbuar zbritën poshtë shkallëve duke u munduar t’i shpëtojnë zjarrit shkruan gazetametro.net.


Një zjarr shpërtheu në ndërtesën 19-katëshe në Daka, kryeqytetin e Bangladeshit, të hënën pasdite, me sa duket për shkak të një qarku elektrik të shkurtër. Shumica u bllokuan nga daljet e tyre normale, kështu ata filluan të lëshohen deri poshtë në rrugë në mënyrë të tmerrshme.

Video nga vendi i ngjarjes tregon rrezikun që ata ishin duke e kaluar.

Gazetari Rayhan Rohan, i cili ishte në vendin e ngjarjes, mori pamjet e njerëzve duke u lëshuar poshtë. “Nuk mund të mbajë lotët, lutuni ju lutem,” tha ai për  videon në Facebook.

Fatmirësisht, të gjithë ata që kishin në rrezik jetën e tyre, kanë arritur  sigurtë poshtë, ku ata kishin mar ndihmë.

Të tjerë, të cilët ishin mbledhur në ballkone të jashtme për t’i shpëtuar flakëve, u shpëtuan në kohë nga 15 ekipet e zjarrit e cila arriti në vendin e ngjarjes.

Gazeta e Bangladeshit Star Daily raportoi se një grua u lëndua nga zjarri, duke rënë pa ndjenja pas thithjes së madhe të tymit, por ajo mbijetoi./Gazetametro.net

(170109) -- DHAKA, Jan. 9, 2017 (Xinhua) -- Heavy smoke billows at a building in Dhaka, capital of Bangladesh, Jan. 9, 2017. A devastating fire broke out at a 19-story commercial-cum-residential building in Dhaka's Banani area on Monday afternoon, leaving an unknown number of people trapped inside. (Xinhua) PHOTOGRAPH BY Xinhua / Barcroft Images London-T:+44 207 033 1031 E:hello@barcroftmedia.com - New York-T:+1 212 796 2458 E:hello@barcroftusa.com - New Delhi-T:+91 11 4053 2429 E:hello@barcroftindia.com www.barcroftimages.com

(170109) -- DHAKA, Jan. 9, 2017 (Xinhua) -- Police and firemen gather at a burning multi-storey building site in Dhaka, capital of Bangladesh, on Jan. 9, 2017. A fire broke out at a 19-story commercial-cum-residential building in Dhaka's Banani area on Monday afternoon with no immediate reports of casualties. (Xinhua) (sxk) PHOTOGRAPH BY Xinhua / Barcroft Images London-T:+44 207 033 1031 E:hello@barcroftmedia.com - New York-T:+1 212 796 2458 E:hello@barcroftusa.com - New Delhi-T:+91 11 4053 2429 E:hello@barcroftindia.com www.barcroftimages.com

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë