Loading…
Në Adriatik paraqiten krijesa të çuditshme: Në mes të detit vezë të mëdha në sy (Video)
  • 13/08/2017 | 18:10

...

“Kemi lundruar me varkë në Gjirin e Grebasticës dhe kemi parë një vezë të madhe në sy se si po notonte në det”, ka thënë vajza e cila e ka xhiruar një meduzë në detin Mesdhe, e cila ngjasonte në vezë në sy.


“Kanë qenë dy, atë më të madhën nuk kemi arritur ta xhirojmë. Shoqet e mija e kanë tërhequr më afër. Nuk kemi dashur t’i mundojmë më shumë dhe i kemi lëshuar shumë shpejtë në det”, ka vazhduar ajo.

Meduza e Mesdheut e quajtur Cotylorhiza Tuberculata është gjetur mes Detit Adriatik dhe Mesdheut, transmeton gazetametro.net

Mund të rritet në diametër prej 35 centimetrave, ndërsa normal është prej 10 deri në 30 centimetra. Ka në topth në maje, por ajo nuk është e rrezikshme për njerëzit.

Në veri të Adriatikut paraqitet me numër shumë të madh, por rrallë herë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë