Loading…
Në gjykimin ndaj Fisnik Ismailit, mungon gjyqtari
  • 19/06/2017 | 17:34

...

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje akuzohet për dy bombola të gazit lotsjellës, të cilat i janë gjetur të fshehura në këpucë duke hyrë në Kuvendin e Kosovës.


Seanca e sotme u shty për shkak se mungoi gjyqtari i rastit, Vesel Ismajli, për të cilin u tha se gjendet jashtë vendit në udhëtim zyrtar.

Fisnik Ismaili akuzohet për veprën penale mbajtje në pronësi, kontroll apo posedim i paautorizuar i armëve.

Sipas Prokurorisë, Fisnik Ismailit më 30 nëntor të vitit 2015, rreth orës 10:45, pas kontrollit nga Policia e Kosovës në hollin e Kuvendit të Kosovës i janë gjetur dy bombola me gaz lotsjellës, të fshehura në këpucët e tij.

Aktakuza thotë se tendenca e Ismajlit kishte qenë t’i fuste bombolat me gaz lotsjellës në sallën plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë