Loading…
Në këto stadiume të bukura po organizohet Kupa e Konfederatave (FOTO)
  • 19/06/2017 | 21:38

...
Në Rusi ka filluar turneu i Kupës së Konfederatave.


Ky turne i futbollit, gjithmonë mbahet një vit para fillimit të Kampionatit Botëror në vendin nikoqir që do të organizojë këtë turne, që këtë vit i bie të jetë Rusia.

Tetë kombëtare nga shtatë shtete të ndryshme, do të garojnë në sistemin e ndarë në dy grupe.

Rusia, Zelanda e Re, Portugalia, Meksika, Kameruni, Kili, Australia dhe Gjermania, janë kombëtaret pjesëmarrëse në Kupën e Konfederatave.

Kjo garë do të zhvillohet në katër stadiume, që janë rregulluar dhe riparuar për organizimin e Kupës së Botës./Gazeta Metro/

kau

 

saitn

fisht

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë