Loading…
Në prag të festës së flamurit, edhe proteza e dhëmbëve me shqiponjen dykrenare
  • 26/11/2017 | 18:55

...

Kur po afron festa e 28 Nëntorit, e gjithë Shqipëria e Kosova mbushen me flamuj kuq e zi e që në qendër kanë shqiponjën dykrenare.


Por, shqiponja dykrenare kësaj here mund të mos jetë vetëm në flamuj, shkruan gazetametro.net.

Ajo tani mund të vendoset edhe në qendër të gojës, pasi një dentist kosovar nga Suhareka ka realizuar protezën e parë për dhëmbë me shqiponjë.

Siç shihet në fotografi, proteza është realizuar në laboratorin e dhëmbëve ‘UNILAB’ në Suharekë.

Kjo protezë është bërë me printer 3D që e ka në shfrytëzim ky laborator./gazetametro.net


Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë