Loading…
Nëna e fëmijës 14 vjeç: Djalin ma mbytën
  • 13/08/2017 | 16:13

...

Familja e të riut 14 vjeç vazhdon të dyshojë se ai u vra, duke shprehur mosbesimin ndaj institucioneve të shtetit shqiptar.


Nëna e tij Valentin Çarkajt,  dyshon se djalin ja kanë mbytur pasi në qafë dhe kokë ka patur shenja, dhe se një ditë përpara se trupi të gjendej në kanalin e Shtodrit, nuk ka qene aty, pasi ajo vetë ka kontrolluar, raporton Shkodra News.

Kur kanë kaluar afro 2 javë nga gjetja e trupit ajo thotë se zyrtarisht as akt – ekspertizën se ka marrë, ndërsa policia dhe prokuroria e kanë mbyllur çeshtjen.

Por këtë, Valentina deklaron se nuk do ta pranojë dhe do ti shkojë deri në fund zbardhjes së vdekjes së të birit. Kjo familje përjetoi pak ditë pas kësaj ngjarje të rende, një tjetër episod fatkeq, ku djali 18 vjeçar tentoi ti japë fund jetës me fotoksinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë