Loading…
Nëna që mori lule me vite nga djemtë e saj që i dinte të vdekur
  • 13/01/2018 | 14:15

...

Dy vëllezër amerikanë John dhe Clarence Anglin ishin të burgosur në burgun famëkeq “Alcatraz”, dhe u bënë të vetmit që arritën të arratiseshin nga aty.


Mirëpo, pak ditë më vonë ata u shpallën të vdekur nga policia vendase, por ajo çka është më e çuditshmja këtu është se nëna e tyre çdo vit për vite me rradhë mori lule në emrin e tyre, në festën e nënës, transmeton gazetametro.net

Megjithëse policia ishte e bindur se John dhe Clarence kishin vdekur, nëna e tyre besoi gjithmonë se ata me të vërtetë ia kishin sjellë lulet edhe pse kurrë nuk u vërtetua kjo gjë dhe ajo pas disa vitesh vdiq./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë